Classic Blue kolorem roku 2020 Pantone!

3 grudnia Amerykański Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2020 będzie niebieski – classic blue. To kolor zupełnie odbiegający od tych wybranych w ubiegłych latach [living coral, soczysta zieleń czy też ultraviolet]. Jest w stosunku do poprzedników stonowany i bardzo spokojny. Ma stanowić fundament do lepszych perspektyw na przyszłość.

PSYCHOLOGIA KOLORU

Z czym kojarzą się nam odcienie niebieskiego? Mają właściwości uspokajające, dające poczucie bezpieczeństwa – bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach. Przypominają nam niebo i ocean, dając obraz pewności i niezawodności. Granat kojarzy się z nadzieją, zaufaniem, siłą i stabilizacją. Według statystyk barwa niebieska jest najbardziej lubiana przez społeczeństwo.

Granat od jakiegoś czasu jest chętnie wykorzystywany we wnętrzach – ale może będzie jeszcze częściej? Świetnie komponuje się ze szlachetnymi materiałami, takimi jak kamień czy też różnego rodzaju metale, np. złote elementy dekoracyjne. Pięknie wygląda również w połączeniu z innymi odważnymi kolorami, jak np. pudrowy róż czy też musztardowa żółć.


W roku 2000, kiedy to po raz pierwszy wybrano kolor roku, postawiono na błękit Cerulean Blue – miał to być kolor nowego tysiąclecia. Może i tym razem granat stanie się solidną podstawą do jakiś zmian?

źródło zdjęć: PINTEREST

2 Replies to “Classic Blue kolorem roku 2020 Pantone!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *