Warsaw Home 2019 – największe w Polsce targi wnętrzarskie

W minionym tygodniu, od 3 do 6 października, odbywały się największe w Polsce targi wnętrzarskie – Warsaw Home 2019. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla świata wnętrz, które niejako wyznacza trendy i definiuje modę, jaka będzie królowała w najbliższym czasie.

Targi to nie tylko ekspozycje – to również mnóstwo wydarzeń towarzyszących, takich jak przestrzenie do dyskusji i wymiany doświadczeń, wystawy promujące młodych artystów i polski design, a także różnego rodzaju warsztaty. Osoby planujące urządzić swoje mieszkanie, mogły skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji z architektami. Dla projektantów głównym wydarzeniem, które współtowarzyszyło Warsaw Home, był ArchiDAY. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach z oprogramowań i posłuchać licznych wystąpień ekspertów oraz gości specjalnych na scenie głównej. Mówili oni m.in. o pozyskiwaniu klientów, homestagingu, metamorfozach nieruchomości na sprzedaż, projektowaniu wnętrz „pod klucz”, błędach i pomyłkach w pracy architekta, a także o wielu innych branżowych tematach.

Na targach widoczne były wiodące trendy, zarówno w rodzajach wykorzystanych materiałów, jak i w kolorystyce tkanin, ścian, mebli czy też dodatków. Podobnie jak w poprzedniej edycji, na pierwszym planie znajdowały się ciemne odcienie oraz mocne akcenty kolorystyczne. Przeważał metal, szkło, kamień, drewno oraz aksamit.

Od pewnego czasu wśród mebli wypoczynkowych pierwsze skrzypce grają te tapicerowane, najczęściej wykończone tkaninami aksamitnymi. Nie tylko materiał, ale także kolor zwraca na siebie uwagę. Odważne granaty i zielenie, bordo, pudrowy róż czy też pomarańcz, połączone ze złotymi lub czarnymi dodatkami, podbijają rynek wnętrzarski.

Wśród oświetlenia górują lampy wieloramienne, o metalowych konstrukcjach w kolorze czarnym lub złotym, zwieńczone szklanymi kloszami, których oryginalność podkreślają nastrojowe żarówki.

Metalowe i przeszklone konstrukcje pełnią nie tylko funkcję wydzielającą przestrzeń, ale także są mocnym akcentem dekoracyjnym. Wykorzystywane jako drzwi, fronty szaf przesuwnych i mebli kuchennych, a także jako ścianki prysznicowe, doskonale dopełniają każde wnętrze.

Na rynku pojawia się też coraz więcej materiałów do dekoracyjnego wykańczania ścian. Od tynków przez różnego rodzaju panele, po wzorzyste mozaiki o różnych kształtach. Swoją drugą młodość przeżywają także tapety, o bardzo bogatych wzorach w makro skali. Wśród ofert producentów znajdziemy również takie, które możemy wykorzystać w łazienkach.

A skoro o łazienkach już mowa – zmierzają w stronę odważnych decyzji. Począwszy od wanien i umywalek wolnostojących, poprzez śmiałe wykończenia ścian, po wyróżniającą się armaturę i dekoracje. Aktualne pozostają także trendy w postaci mozaiki, kamienia czy też mocnych akcentów kolorystycznych, a coraz większym hitem staje się znane powszechnie lastryko, w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu.

Również wśród kuchni dominują mocne akcenty kolorystyczne, z wyróżniającymi się lampami lub dodatkami w postaci uchwytów czy też armatury. Dodatkową dekoracją stają się przeróżnie wykończone fronty, których struktura na tegorocznych targach przyciągała wzrok z daleka.


Na ekspozycjach wykończeniowych, w otoczeniu różnego rodzaju podłóg, znajdujemy coraz bogatszą ofertę podbijających rynek paneli winylowych. Jak mówi sam producent „piękne jak drewno, praktyczne jak płytki”.


Warsaw Home 2019 było dla mnie podsumowaniem minionego roku projektowego oraz ogromną inspiracją dającą impuls do dalszych działań. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz tu swoją inspirację, a razem będziemy mogli stworzyć wnętrze Twoich marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *